Touring Nyt skifter format - MagaCin
FacebookYoutubeXInstagram Threads
Opret
Opret bruger

Opret Bruger

Log ind

Touring Nyt skifter format

Foreningen ryster posen
Steffen F. Olesen
27/01-2022 kl. 14:21

Medlemsbladet du kender som Touring Nyt har skiftet navn til MCTC-magasinet.
Det nye format er i følge en nyligt rundsendt pressemeddelelse, som også deles via opslag på sociale medier “pakket ind i moderne linjer med lækre, matte materialer, der er en coffee table book værdig, og i en størrelse, der giver plads til at dvæle ved både fotos og fortællinger.”

Foreningens forretningsfører, Søren Holm Bendtsen, fortæller i pressemeddelelsen, som du finder i Facebook opslaget nedenfor: “Vi har glædet os enormt meget til at relancere MCTC’s medlemsmagasin i et tidssvarende format, der indeholder den bredde og kvalitet, som hele vores forening afspejler, og som de danske motorcyklister fortjener,”

Del med en ven

Skriv et svar

Vi støtter Kræftens Bekæmpelse 2024
Giver børn en ny start