De tøser, de tøser

Eicma i Milano var næsten mere piger end motorcykler
Anslået læsetid: 0 Minutter

Vi  laver en lille afstemning, så MagaCin ved hvilken pigetype vi skal hyre til vores promovering, ved forårets udstillinger.

Hvilket billedenummer mener du indeholder den smukkeste pige?

Tommy Rønn
Skrevet af
Journalist

Tommy Rønn var medstifter af MagaCin og en af de centrale kræfter bag opbygningen af mediet. Med en fortid som racerkører, motorjournalist og mangeårig motorcyklist var interessen for motorcykler fundamentet for både hans journalistik og arbejdet med MagaCin.

Gennem årene skrev og filmede Tommy et stort antal nyheder, test, rejseberetninger og historier fra motorcykelverdenen. Erfaringen kom ikke kun fra tastaturet; omkring ti år blandt de hurtigste danskere på racerbanerne og årtiers motorcykelkørsel gav en solid ballast, når nye maskiner skulle vurderes.

Mange danske motorcyklister husker nok Tommy som manden, der grundlagde FDM's køretekniske kurser for motorcyklister.

Del med en ven

0 personer snakker om “De tøser, de tøser”

  1. Vedr.: Eicma i Milano var næsten mere piger end motorcykler

    Det er da derfor I tager til Milano, for hvem fa…. gider gå rundt og glo på motorcykler i dagevis 🙂

  2. Ja, BMW Ilse bliver det ikke – faktisk ingen af dem, men skal jeg vælge, så bliver det Guzzi-Tøzen.

  3. Nr 1 giver helt klart inspiration til mine mest lumre fantasier, så hun får da helt klart min "Thumbs up"!

    Æhh, jeg mente self, at hun får min stemme, ikk'å?

Skriv et svar