Vil du se de nye 2020-modeller?

Første danske præsentationer
Anslået læsetid: 1 Minutter

Vil være en af de første danskere til at se nogle af 2020-modelårets nye maskiner, er der råd for det. Naturligvis bliver EICMA-messen intensivt dækket her på siden, men vil du se maskinerne fysisk, vil der også være præsentationer ved udvalgte danske forhandlere.

Vil du se den nye Honda CFR1100L Africa Twin, er der release party to steder i landet. Det foregår på samme tid, d. 2. nov. 2019 kl. 10-13. Nemlig ved Jens Winther i Roskilde og Probike i Lystrup – Nord for Århus.

Nye Triumph præsenteres ved Kolding MC og Stevens MC Shop i København. Ved Stevens MC er der Mandag d. 18. nov. fra kl. 18-21 mulighed for at se:

Triumph Rocket III S

Triumph Rocket III GT

Triumph Bobber TFC

Triumph Thruxton RS

Triumph Street Triple RS

Triumph Moto 2 

Steven lover også at der vil være lidt til ganen.

Dagen før er der mulighed for at se dem i det jyske, nemlig ved Kolding MC. Altså Søndag d. 17. Nov. fra 12-15.

Mathias B. Høj
Skrevet af
Journalist

Mathias har skrevet bredt om både motorcykler og biler på MagaCin, hvor han har dækket alt fra nye modeller og teknik til udstyr, tests og de mere skæve historier fra den motoriserede verden.

Fælles for artiklerne er en nysgerrighed på alt med motor og hjul og en uhøjtidelig tilgang til stoffet. For selv om teknik, specifikationer og fakta skal være på plads, må det også gerne være underholdende at læse om.

Del med en ven

Skriv et svar