Bike-Show på Facebook

Forårets udstilling følger tiden
Anslået læsetid: 0 Minutter

Nu kan optakten til forårets udstillinger følges på Facebook. For at minimere den lange ventetid, inden alle nyhederne skal ses live, bliver der på Facebook arrangeret konkurrencer med præmier og andet spændende.

Bike-Show Facebook gruppen findes her.

Tommy Rønn
Skrevet af
Journalist

Tommy Rønn var medstifter af MagaCin og en af de centrale kræfter bag opbygningen af mediet. Med en fortid som racerkører, motorjournalist og mangeårig motorcyklist var interessen for motorcykler fundamentet for både hans journalistik og arbejdet med MagaCin.

Gennem årene skrev og filmede Tommy et stort antal nyheder, test, rejseberetninger og historier fra motorcykelverdenen. Erfaringen kom ikke kun fra tastaturet; omkring ti år blandt de hurtigste danskere på racerbanerne og årtiers motorcykelkørsel gav en solid ballast, når nye maskiner skulle vurderes.

Mange danske motorcyklister husker nok Tommy som manden, der grundlagde FDM's køretekniske kurser for motorcyklister.

Del med en ven

0 personer snakker om “Bike-Show på Facebook”

  1. Hvornår kommer Magacin på Facebook?

    Der er så meget aktivitet, at jeg syntes Magacin også burde være der med en gruppe.

Skriv et svar