Hjælp os

Vi behøver brugernes hjælp til at blive bedre
Anslået læsetid: 1 Minutter

Vi er ikke som et racerteam. Vinder racerteamet ikke skal de bare køre hurtigere, og hvad andre tænker er irellevant.

På MagaCin.dk og 123mc.dk er det yderst vigtigt for os, hvad vores brugere tænker. Dette er nødvendig viden hvis vi konstant skal forbedre os, så læsere, seere og brugere tilbydes det bedst mulige produkt.

Der er sket meget siden MagaCin.dk og 123mc.dk er opstået. Derfor mangler vi brugernes input, i vores udviklingsprocess.

Vi har konstrueret et spørgeskema, der kan hjælpe os meget. Jo flere af vores brugere der udfylder spørgeskemaet, jo bedre kan vi blive.

Spørgeskemaet forlanger hverken navn eller andre personlige data. Ydermere tager det mindre end 1 minut at udfylde.

Undersøgelsen er afsluttet. Takker for de mange besvarelser.

På forhånd. Tak for hjælpen.

Tommy Rønn
Skrevet af
Journalist

Tommy Rønn var medstifter af MagaCin og en af de centrale kræfter bag opbygningen af mediet. Med en fortid som racerkører, motorjournalist og mangeårig motorcyklist var interessen for motorcykler fundamentet for både hans journalistik og arbejdet med MagaCin.

Gennem årene skrev og filmede Tommy et stort antal nyheder, test, rejseberetninger og historier fra motorcykelverdenen. Erfaringen kom ikke kun fra tastaturet; omkring ti år blandt de hurtigste danskere på racerbanerne og årtiers motorcykelkørsel gav en solid ballast, når nye maskiner skulle vurderes.

Mange danske motorcyklister husker nok Tommy som manden, der grundlagde FDM's køretekniske kurser for motorcyklister.

Del med en ven

0 personer snakker om “Hjælp os

  1. Har udfyldt, men med kun ét punkt på spørgeskemaet, kan det da ikke blive den mest tilbundsgående undersøgelse?

  2. He he. Troede jeg osse. Indtil jeg så skrolbaren til højre 😉 Der er en 7-8 spsm.

  3. Jeg siger dig, Tommy; du får bare ikke mig til at udfylde "Srørgeskemaet" 🙂

    Du kan tage det ;o)

  4. done!!

    håber at i kan bruge vores indput så i kan blive bedre end i er i dag

Skriv et svar