Vi er i Frankfurt

Og bilmessen svømmer af fede biler og smukke kvinder
Anslået læsetid: 0 Minutter

Vi lander i Danmark imorgen, og glæd jer til alle nyhederne. Der er et væld af supersportsvogne, som er vist frem for første gang, som vi naturligvis viser billeder af.

Også dagligdagsbiler kommer der mange nye af. Nøglen i år er minimalt forbrug som nu når imponerende tal.

Glæd jer. 

Tommy Rønn
Skrevet af
Journalist

Tommy Rønn var medstifter af MagaCin og en af de centrale kræfter bag opbygningen af mediet. Med en fortid som racerkører, motorjournalist og mangeårig motorcyklist var interessen for motorcykler fundamentet for både hans journalistik og arbejdet med MagaCin.

Gennem årene skrev og filmede Tommy et stort antal nyheder, test, rejseberetninger og historier fra motorcykelverdenen. Erfaringen kom ikke kun fra tastaturet; omkring ti år blandt de hurtigste danskere på racerbanerne og årtiers motorcykelkørsel gav en solid ballast, når nye maskiner skulle vurderes.

Mange danske motorcyklister husker nok Tommy som manden, der grundlagde FDM's køretekniske kurser for motorcyklister.

Del med en ven

Skriv et svar